Fotelik 0-13kg BeSafe Izi Sleep zielony
Fotelik samochodowy BeSafe Izi Sleep
BeSafe
Wiek: 0-12 m
Waga: 0-13 kg
Grupa: 0/0+
Fotelik otrzymał 4 gwiazdki w testach bezpieczeństwa przeprowadzonych przez ADAC. ADAC jest największym automobilklubem w Europie, posiadającym nowoczesny instytut badawczy. Przeprowadza coroczne testy fotelików dziecięcych. Badania te są bardziej zbliżone do realnych warunków oraz o 50% ostrzejsze niż testy ECE.
Fotelik Izi Sleep został przebadany przez TNO, ADAC i NPACS na zderzenia boczne.
Fotelik Izi Sleep otrzymał nagrodę specjalną miesięcznika DZIECKO przyznaną przez specjalistów Centrum Zdrowia Dziecka.
OPIS FOTELIKA:
1. Osłona boczna chroniąca przed urazami (SIP)
2. Pięciopunktowe szelki zabezpieczające
3. Wskaźnik"czerwone/zielone"
4. Mechanizm napinania pasa
5. Regulowana wkładka pod główkę
6. Przystosowany do krótki pasów bezpieczeństwa
7. Ergonomiczna rączka do przenoszenia
8. Tapicerka fotelika łatwa w utrzymaniu czystości, z możliwością zdjęcia i prania
9. Osłonka przeciwsłoneczna iZi Sleep w zestawie
10. Montowanie fotelika na zatrzask do przewozu na stelażu
11. Dodatkowo możliwość dokupienia podstawy ISOfix - montaż i demontaż - na zatrzask
Dzięki unikalnemu systemowi odchylania oparcia, dziecko poza samochodem, może przebywać w pozycji leżącej, najbardziej komfortowej dla siebie. Fotelik może służyć do spania lub jako kołyska.
O FIRMIE BESAFE:
Firma BeSafe działa od 1963 roku, od samego początku mając jeden cel - zapewnienie dzieciom maksymalnego bezpieczeństwa na wypadek ewentualnego, nieprzewidzianego zdarzenia. W ciągu kolejnych lat firma BeSafe dokonała wielkiego postępu w zakresie konstrukcji, materiałów i bezpieczeństwa fotelików dziecięcych.
BeSafe opiera się na skandynawskiej filozofii bezpieczeństwa, stawiając o wiele wyższe wymagania dla bezpieczeństwa fotelików niż obowiązujące w Europie. Dlatego foteliki BeSafe poddawane są testom zderzeniowym, których kryteria są o 50% bardziej rygorystyczne niż te dla ECE R 44 04. Testy przeprowadzane są w niezależnych instytutach, takich jak: TNO w Holandii, ADAC w Niemczech oraz TUB- Uniwersytet Techniczny w Berlinie. Według uzyskanych danych BeSafe wielokrotnie wygrywał w najostrzejszych i najbardziej krytycznych testach zderzeniowych w Europie.


































